''ÜLKÜ OCAKLARINDAN BÜYÜK TÜRK NESLİ BULUŞMASI''
Haber
19 Kasım 2021 - Cuma 18:27
 
''ÜLKÜ OCAKLARINDAN BÜYÜK TÜRK NESLİ BULUŞMASI''
Konya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuklu kongre merkezinde Büyük Türk Nesli Buluşması programı gerçekleştirdi. Yaklaşık 3.000 kişinin katıldığı programda sanatçılar Ali Kınık, Osman Öztunç ve Rahmet Safa katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.
YEREL Haberi
''ÜLKÜ OCAKLARINDAN BÜYÜK TÜRK NESLİ BULUŞMASI''

Program Konya Ülkü Ocakları İl başkanı Yusuf Kasım Akta'nın konuşması ile başladı. Programın yeni bir dirilişin habercisi olduğunu belirten Akta;

''Rabbimize Hamd-ü senalar olsun; Karakurumdan Roma'ya at üstünde giden Atilla'nın torunları bugün bu salondadır. Bedir'de küfrün  müflis mevcudiyetine iman salvosonu indiren yiğit yürekler burada çarpmaktadır. Konya'yı başkent tutup çift başlı Anadolu Kartalı ile Nizam alemin fitilini ateşleyen Selçuklu torunları Büyük bir muhabbetle burada bir araya gelmiştir.

Osman Gazi'nin göğsünden çıkan Çınar'ın yaprakları sizlersiniz, Çelebi Mehmet'in Fetret Devri’nden bir Cihan İmparatorluğu’na geçiş döneminde yanında Sizler vardınız, Sizler Kosova'da Murat'ın yardımcısı, Sizler gemileri karadan yürüten Fatih'in yol arkadaşı sizler Mohaç da öğleden ikindiye Zafer kazanan Süleyman'ın yegane varislerisiniz.''

Buradan alenen ve tekraren ilan ediyorum; Vatanını milletini seven, her Türk gencine kapımızda gönlümüzde açıktır! Her daim açık olacaktır!Her bir kardeşimizin bizatihi gönlüne talibiz! Bizler muhabbet ehliyiz, husumete ayıracak vaktimiz yoktur,olmayacaktır. Elimizde her daim kalem vardır, ama bilinsin ki; yeri geldiğinde zülfikar’ıda kuşanmasını biliriz, gönlümüzde muhabbet tohumları ekilidir, lakin ihanetin kuyusundan su içenin, dalımızı kırmaya yeltenenin de ağacını kökünden yeri ve zamanı geldiğinde sökeriz!

 Çünkü biz inanmış Müslüman Türk gençleriyiz, biz Türkiye’yi lider ülke yapacak, dünyada tek bir Mazlum’un gözyaşını yere düşürmeyecek BÜYÜK TÜRK NESLİYİZ! ''dedi. 

Daha sonra düzenlenen buluşmada emeği geçen Ülkü Ocakları Yöneticilerine plaket takdim edildi. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan sanatçılar katılımcılara unutulmayacak bir gece yaşattılar.

Kaynak: (İKH) - 2 Kat Haber Editör: Doğukan ÖNAL
Etiketler: ''ÜLKÜ, OCAKLARINDAN, BÜYÜK, TÜRK, NESLİ, BULUŞMASI'',
Yorumlar
Haber Yazılımı