''BAŞARININ ADRESİ: ÖNDER EĞİTİM KURUMU''
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 05:31
 
''BAŞARININ ADRESİ: ÖNDER EĞİTİM KURUMU''
2KATHABER olarak başlattığımız röportaj serimizde ilk olarak ÖNDER eğitim kurumu yönetim kurulu başkanı Sayın Tuba KAYHAN Hanım'ı ziyaret ettik. Gerçekleştirdiğimiz röportajda ÖNDER eğitim kurumunun faaliyet ve hizmetlerinden bahseden KAYHAN, ÖNDER eğitim kurumunun başarı formüllerini bizlerle paylaştı. Nazik misafirperverliklerinden ötürü 2KATHABER ailesi adına kendilerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.
EĞİTİM Haberi
''BAŞARININ ADRESİ: ÖNDER EĞİTİM KURUMU''

D.Ö:   MERHABALAR TUBA HANIM, BİZE BİRAZ KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

T.K : MERHABALAR, BEN TUBA KAYHAN; KIRIKKALELİYİM, 15 YILLIK EVLİYİM, ÜÇ ÇOCUK ANNESİYİM İŞLETME FAKÜLTESİ MEZUNUYUM, 10 YILDIR EĞİTİM SEKTÖRÜNDEYİM. ŞU ANDA ÖNDER EĞİTİM KURUMUNUN YÖNETİM KURULU BAŞKANIYIM.

 

D.Ö: BU SENE ÖNDER EĞİTİM KURUMLARI ÇOK SES GETİRDİ, BUNU NEYE BORÇLUSUNUZ ?

TK: BİZLER BU SENE ÜÇ YAYIN DESTEĞİYLE ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDA OLDUK. HEDİYE ETMİŞ OLDUĞUMUZ  YAYIN SETLERİNDE ÇAP, LİMİT ve HIZ RENK YAYINLARINI  VERERK EĞİTİM SEKTÖRÜNÜN BİLİNEN MARKA YAYINLARI OLMASINA DİKKAT ETTİK . ÖĞRENCİLERİMİZE 650 SAAT DERSLE BİRLİKTE BİRE BİR, ÜCRETSİZ, MASABAŞINDA ÖZEL DERS İMKÂNI DA SAĞLADIK. BUNUNLA BİRLİKTE 50 DENEME YAPIYORUZ, DENEMELERİMİZ YİNE MARKA YAYINLARDAN OLUŞMAKTADIR. HER ZAMAN AZ ÖĞRENCİ KAYDEDİP DAHA ÇOK İLGİ GÖSTERMEYİ AMAÇLARIZ. ÇÜNKÜ AZ ÖĞRENCİ ÇOK İLGİ, AZ ÖĞRENCİ KALİTELİ EĞİTİM DEMEKTİR.

 

D.Ö KURUMUNUZUN REHBERLİK BİRİMİ ÖĞRENCİLERE NE GİBİ HİZMETLER VERMEKTEDİR?

T.K: BİR KURUMDA REHBERLİK BİRİMİNİN ÖĞRENCİNİN AKADEMİK BAŞARISINA VE KİŞİSEL GELİŞİMİNE NE DENLİ KATKIDA BULUNABİLECEĞİNİN BİLİNCİNDE OLUP, BUNLARIN NASIL GELİŞTİRİLEBİLECEĞİ KONUSUNDA CİDDİ ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDEYİZ. ÖĞRENCİLERİMİZİN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU SINAV SÜRECİNDE KARŞILAŞABİLECEKERİ; SINAV STRESİ, ÜNİVERSİTE/BÖLÜM BELİRSİZLİĞİ, GELECEK KAYGISI, KİŞİSEL PROBLEMLER KARŞISINDA ONLARA YOL GÖSTERMEKTEYİZ. BU SÜRECİ REHBERLİK BİRİMİ OLARAK ÖĞRENCİLERLE BİRE BİR GÖRÜŞMELERLE AYNI ZAMANDA SINIF REHBERLİĞİYLE YÜRÜTMEKTEYİZ. HER ÖĞRENCİ İLE KİŞİYE ÖZEL DERS ÇALIŞMA PROGRAMININ YAPILMASI, DENEME ANALİZLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ, DENEME GRAFİKLERİNİN YORUMLANMASI İLE ÖĞRENCİLERİN KENDİLERİNE YÖNELİK FARKINDALIKLARININ ARTMASINA YARDIMCI OLMAKTAYIZ. AYNI ZAMANDA BU SÜREÇTE ÖĞRENCİLERİN GEREK DUYDUĞU HAP BİLGİLERİ AYLIK PANO ÇALIŞMALARIMIZLA DA BİLDİRMEKTEYİZ.

 

D.Ö : YKS’DE GEREK SINAV SONUÇLARI GEREK YERLEŞTİRME SONUÇLARINDAKİ YÜKSEK BAŞARINIZI NEYE BAĞLARSINIZ?

T.K: BU SÜREÇTE ÖNCELİKLE AKADEMİK OLARAK MİSYON VE VİZYONUMUZU TAMAMLAYAN ÖĞRETMEN KADROSUNA SAHİBİZ. BİZ BU İŞİN EKİP İŞİ OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ. ÖĞRETMENLERİMİZLE, YAYINEVİMİZLE, İDARİ KADROMUZLA, REHBERLİK BİRİMİMİZLE KOORDİNELİ OLARAK YÜRÜTMEKTEYİZ. BU SÜRECİN EN ÖNEMLİ KISMI  ÖĞRENCİ-ÖĞRETMEN İLETİŞİMİNİN FARKINDA OLUP ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖĞRETMENLERİMİZE HER AN ULAŞABİLMELERİ ADINA GEREKLİ ORTAMI SAĞLAMAKTAYIZ.

D.Ö: TÜM DÜNYADA EĞİTİM SEKTÖRÜNÜ CİDDİ ANLAMDA ETKİLEYEN PANDEMİ SÜRECİNİ SİZ NASIL YÖNETTİNİZ?

T.K: PANDEMİ DÖNEMİ SANCILI BİR SÜREÇTİ FAKAT ÖĞRENCİLERİMİZİN, VELİLERİMİZİN, ÖĞRETMENLERİMİZİN DESTEĞİYLE BU SÜRECİ EN AZ SORUNLA ATLATTIK. EĞİTİM HER ZAMAN YÜZ YÜZE OLMALIDIR ÇÜNKÜ ÖĞRENCİ EĞİTİMDE ÖĞRETMENİYLE GÖZ TEMASI KURMAK İSTER, HER AN İLETİŞİM HÂLİNDE OLMAK İSTER, YÜZ YÜZE BİR ETKİLEŞİM İHTİYACI DUYAR.BİZ SAĞLIK TEDBİRLERİNE UYARAK, ÖĞRENCİLERİN EKSİKLERİNİ ZOOM PLATFORMU ÜZERİNDEN TAMAMLAYARAK,  ÖĞRENCİLERİMİZİN DERSLERDEN GERİ KALMASINI ENGELLEDİK HEM DE BU SÜRECİ SAĞLIK AÇISINDAN YARA ALMADAN ATLATTIK. DÖNEM AÇILDIĞINDA DA DERS SAYIMIZI İKİ KATINA ÇIKARTARAK ARADAKİ FARKIMIZI EN KISA SÜREDE KAPATIP YOLUMUZA DEVAM ETTİK.

D.Ö: TUBA HANIM BİZLERE VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ. ÖNDER EĞİTİM KURUMUNUN TÜM ÇALIŞANLARINA DA NEZAKETLERİNDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDER VE TÜM ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLARIZ.

 

Kaynak: (İKH) - 2 Kat Haber Editör: Doğukan ÖNAL
Etiketler: ''BAŞARININ, ADRESİ:, ÖNDER, EĞİTİM, KURUMU'',
Yorumlar
Haber Yazılımı